Necati KOYUNCU

Ankara’da dünyaya geldi. Evli ve 2 çocuk babası. İlk tahsil hayatına 1965 yılında Ankara Mithatpaşa İlkokulunda başladı. Orta tahsilini İncesu Ortaokulunda, lise tahsilini ise Ankara Ticaret Lisesinde tamamladı.

1980-1981 yılları arasında vatani görevini tamamladı. Memuriyeti bırakarak 1982 yılında ise Anafartalar Ulus Konya Sokak’ta elektronik mesleği ile ilgili esnaflığa başladı. Akabinde 1984 yılında, Ankara Elektronikçiler Odasının dernek kurucularından olup, Genel Sekreterlik görevine getirildi. Bu görevin devamında Başkan Vekilliği görevine getirilmiş olup görevini başarıyla sürdürmüştür. Daha sonrada Ankara Elektronikçiler odasının Başkanlık görevine layık görülmüş olup halen oda başkanlık görevini devam ettirmektedir.

1996 yılında Çankaya Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği yapmıştır. Akabinde 2011 yılında kooperatifte başkan olarak göreve getirilmiştir ve görevine devam etmektedir.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Ahilik Vakfında ise Ankara Şubesi ve Genel Merkezinde Fehmi Genç başkanımızla birlikte mesai yaparak, Genel Sekreterlik görevine getirilmiştir. Şu an ise Genel Başkan Bendevi Palandöken ile birlikte Genel Başkan Vekilliği görevini sürdürmektedir.